Drama u najavi

您所在的位置:网站首页 billie bih Drama u najavi

#Drama u najavi| 来源: 网络整理| 查看: 265

Podeli : Gabrijel Martineli, Arsenal, Liverpul Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su 2:2 na "Enfildu" u derbiju kola Premijer lige iako su gosti imali dva gola prednosti.

Povezane vesti Lids A Leeds United fan makes a gesture Premier League - Leeds United v Crystal Palace Šok na Eland Roudu: Lids primio pet golova od Palasa Premier League 17:02 1 Premier League 17:02 1 Pavel Račkovski Haos na aerodromu – pijanom sudiji oduzet derbi! Fudbal ostalo 18:51 0 Fudbal ostalo 18:51 0

Tobdžije su prekinule seriju od sedam trijumfa u šampionatu i sa utakmicom više imaju šest bodova više od drugoplasiranog Mančester Sitija, dok je Liverpul u minula četiri duela upisao po dva remija i poraza i trenutno je osmi sa 44 boda.

Gosti su poveli u 8. minutu pogotkom Gabrijela Martinelija kome nije bilo teško da posle ne baš najbolje reakcije poslednje linije Crvenih sa desetak metara udaljenosti loptu pošalje pošalje iza leđa Alisona Bekera.

Gabriel Jesus

Goal

Arsenal 2 goals up

Retweet 🙏 🙏 Follow 👌pic.twitter.com/YT17wqtcP2

— ARSENAL GOALS 🎥🎞️ (@ARSENAL_GOALSHD) April 9, 2023

Tobdžije su u 28. minutu duplirale prednost, a ponovo su u centru pažnje bili Brazilci – ovoga puta Martineli i Gabrijel Žesus. Strelac prvog gola je sjajno centrirao, a Žesus glavom iz neposredne blizine po drugi put matirao kolegu iz državnog tima.

U finišu prvog poluvremena sukobili Granit Džaka i Trent Arnold-Aleksander, a sve se završilo tako što su obojica dobili po žuti karton.

Granit Džaka, Trent Arnold-Aleksander Shaun Botterill/Getty Images

Liverpul je u 42. minutu pogotkom Mohameda Salaha uspeo da prepolovi minus, a isti igrač je deset minuta kasnije imao priliku da ekipu Jirgena Klopa potpuno vrati u meč, međutim, nije realizovao jedanaesterac. Egipćanin je promašio ceo gol.

Crveni su u 81. minutu imali šansu preko Darvina Nunjeza, ali je Aron Ramsdejl bio uspešniji. Zapretio je i Arsenal preko Martinelija, a konačan rezultat u 87. minutu postavio je rezervista Roberto Firmino.

GOAL! Liverpool 2-2 Arsenal (Firmino) #LIVARS pic.twitter.com/FnUrTI1qN6

— The Premier League Club (@TPLCSports) April 9, 2023

Liverpul je u sudijskoj nadoknadi mogao do sva tri boda, ali je najpre Remsdejl uspeo da odbrani Salahov udarac, a potom i Konatea.

Arsenal u sledećem kolu dočekuje Vest Hem, a u preostalih sedam, između ostalog, očekuje ga gostovanje Mančester Sitiju i duel sa Čelsijem na „Emiratima“. Liverpul će 17. aprila gostovati Lidsu.